J.A.N.T.A.R.O.V.É. K.O.R.Á.L.K.Y.

Co je to vlastně Jantar?

Jantar je přírodní pryskyřice borovice Pinus succinifera. Nejedná se o kámen, jde o ztuhlou smůlu, pryskyřici ze stromů. Jantar má díky tomu jedinečné vlastnosti – na kůži nestudí a přijme tělesnou teplotu. Jantar může mít různé barvy podle toho, jaké příměsi se v něm objevují nebo také jen podle toho, jak miniaturní bublinky uvnitř něj lámou světlo.

Léčebné účinky prověřeny evropskou kulturou od Pobaltí

Jantar se doporučuje zejména při horečce, bolestech hlavy, zubů či krku (angíně), ale i při zánětu dutin. U dětí se jantar používá pro své protizánětlivé a analgetické účinky tlumící bolest při růstu zubů. Děti nosící jantarové korálky jsou klidnější a více relaxované. V dřívějších dobách byl jantarový prášek s úspěchem používán při léčení špatně se hojících ran. Nošen na krku stabilizuje stav štítné žlázy. Vhodné je jeho použití při migrénách. Proto je v nabídce i jako náramek pro ženy 🙂

Pro děti naleznete v nabídce korálky obroušené do obla tak, aby nemohly dítěti nějak ublížit a poškrábat, mezi každým kamínkem je uzlík, aby i při přetržení nedošlo k vysypání všech korálků. Náhrdelník i náramek mají bezpečností šroubovací uzávěr. Přesto nenechávejte dítě bez dozoru, náramek ani náhrdelník neslouží k hraní nebo strkání do úst! Na spaní vždy sundávejte.

Jantar začíná účinkovat při styku s kůží a vlivem tělesného tepla, proto je vhodné mít ho přímo na kůži. Miminkům možná více vyhovuje na nožičce, kde je nijak neomezuje a proto máme v nabídce i náramky.

Klasické náhrdelníky, které jsou snad nejvíce oblíbené a často je vidíte na dětech naleznete také, ve zlatavé barvě 🙂 Délka náhrdelníku je 32-33cm a kluci s ním jsou opravdu frajeři :o) Všechny kameny mají certifikaci pravosti, na vyžádání mohu zaslat.